Ojcowski Park Narodowy- to warto zobaczyć.

Ojcowski Park Narodowy to świetny pomysł na wycieczkę, szczególnie kiedy wybieramy się przy okazji do Krakowa bądź Wadowic możemy odwiedzić to przepiękne miejsce.
Park ten jest wyjątkowy , można tu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy historycznych czy przyrodniczych. .

Ojcowski Park Narodowy leży w południowej częsci Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej.
Jest on jednym z najmniejszych parkó narodowych w naszym kraju ajego powierzchnia wynosi 2145,62 ha. Mimo małęj powierzchni znajduję się tam mnóstwo dóbr historycznych ,kulturowych, przyrodniczych.

Sprawdź naszą ofertę na wakacje 2019: Rowy domki nad morzem

W parku tym jest wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia, m.in. Jaskinie Łokietka, Ciemna i Nietoperzowa. Najdłuższa z nich jest ta pierwsza. Gdzie całkowita długości korytarzy wynosi 320m. Wejście do niej mieści się w pólnocnej częsci stoku Góry Chełmowej.
Kolejna jaskinię można znaleźć w masywie Góry Koronnej. Jest ona bardzo ciekawych miejsc archeologicznych w Polsce. Wszelkie wykopaliska prowadzone na terenie tej jaskini pokazały,że zamieszkiwały ją ludzie pierwotni.

Ponad to warto także odwiedzić Zamek Pieskowej Skale wybudowany dzieki królowei Kazimierzowi Wielkiemu, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego czy też Kaplicę na Wodzie p. w. św. Józefa Rzemieślnika (Robotnika).
Żeby samemu nie głowić się co zwiedzić i w jakim czasie najlepiej skorzystać z usług biura podróży i tu polecam serdecznie Piotrek Tour.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *