Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

1
CNK-logo
CNK-logo

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ośrodek ten został stworzony w 2010 roku w celu propagowania nauki. Każdy odwiedzający może nie tylko popatrzeć na doświadczenia, ale także w nich uczestniczyć.

Jest to instytucja wspierana finansowo m.in. przez miasto stołeczne Warszawa i Ministerstwo Edukacji. Jego bogata oferta wydarzeń, wystaw na pewno zaciekawi wszystkich odwiedzających, tutaj każdy powinien znaleźć coś co go zainteresuje.

Dzień pi
Dzień pi

Wycieczka szkolna do Centrum to na pewno niezapomniane wydarzenie i każda klasa prędzej czy później powinna się tam udać.

W jednym z budynków Centrum znajdują się wystawy stałe – Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, Bzzz!.

Można także udać się do planetarium Niebo Kopernika, Parków Odkrywców, laboratoriów. W CKN pracuje wielu animatorów, którzy chętnie wyjaśniają działanie eksponatów, czy historię zjawisk naukowych.

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik
1 komentarz
  1. Ajik Mówi

    Centrum Nauki Kopernik to najlepsze miejsce w jakim byłem w ciągu ostatnich… nie wiem, 3 miesięcy? XD POWAŻNIE!!! Polecam każdemu „rządnemu” dziecięcej frajdy…

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.