Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Drezno- pomysł na wycieczkę

0

Wycieczka do Drezna to dobry pomysł na wycieczkę jest Drezno. Bardzo piękne miasto w Niemczech. Miasto to słynie ze wspaniałych budowli architektonicznym i nie tylko. Przedstawię kilka propozycji, które możemy tam zobaczyć.

Kościół Marii Panny powstał w latach 1726-1743 przez Georgea Bahra niesamowite dzieło pod względem architektonicznym, jak i sakralnym. W 1945 został zniszczony przez bombę, zaś 1994-2005 Frauenkirche kościół protestancki był odbudowany częściowo ze starych elementów tej budowy. Poza mszami organizowane są tam także koncerty.

 

Gdzie dalej? Do Katedry Świętej Trójcy inaczej zwaną Katedrą Dworską, jest bardzo dużym dziełem sakralnym znajdującym się w Saksonii. Powstałą w stylu barkowym między 1738 a 1754 rokiem za sprawą Augusta III Sasa. Ta budowla także została zniszczona w 1945 roku w czasie nalotów. W środku katedry znajduję się m.in. Ołtarz z białego marmuru, ambona z rokoka dłuta Balthasara Permosera Mengsa. W kościele można znaleźć kryptę, w której znajduję się kapsuła z sercem polskiego króla, Augusta Mocnego.


Można wybrać się gdzieś indziej niż kościół, np. Do Mleczarni braci Pfund, która ma niesamowite wnętrze, ręcznie malowidła i artystycznej ladzie. Oprócz podziwiania wnętrza można tam kupić poza nabiałem, kosmetyki czy słodycze na mlecznej bazie i wiele innych rzeczy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.