Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Karpacz to nie tylko Śnieżka

0

Polska to piękny kraj, każde miasto jest wyjątkowe i ma coś co warto zobaczyć. Są także miasta, które trzeba koniecznie odwiedzić, są wręcz niesamowite. Karpacz to jedno z takich miejsc, naprawdę warto wybrać się tam na wycieczkę, trochę pozwiedzać.
Karpacz znajduję się na dole Śnieżki, w dolinach Łomnicy. Piękne miejsce i warte odwiedzenia szczególnie dla fanów gór, można się wspiąć na Śnieżkę i podziwiać wspaniałe widoki (najlepsza widoczność jest oczywiście przy ładnej pogodzie).
Poza górami i aktywnym wypoczynkiem warto zobaczyć np. Świątynie Wang to zabytek z XII wieku. Niewielki kościółek miał znajdować się w Norwegii jednakże został on Podarowany od hrabiny Fryderyki Karpaczowi, stoi on w Karkonoszach od 1842 roku.

Niesamowitym przeżyciem szczególnie dla dzieci będzie odwiedzenie muzeum zabawek. Dorośli zaś mogą wrócić wspomnieniami do magicznej krainy zabawek. Powstał on w 1995 dzięki Henrykowi Tomaszewskiemu, który zgromadził tam swoją prywatną kolekcję. Znajdują się tam różnego typu zabawki zbierane przez ok. 200 lat od osiemnastego wieku, z różnych zakątków świata.

Skoro już wracamy myślami do dzieciństwa to warta uwagi jest interaktywna wystawa kloców Lego. Zawiera ona ok 200 unikatowych modeli stworzonych z klocków. Miejsce warte odwiedzenia zarówno dla małych, jak i dla większych fanów klocków Lego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.