Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Ojcowski Park Narodowy- to warto zobaczyć.

0

Ojcowski Park Narodowy to świetny pomysł na wycieczkę, szczególnie kiedy wybieramy się przy okazji do Krakowa bądź Wadowic możemy odwiedzić to przepiękne miejsce.
Park ten jest wyjątkowy, można tu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy historycznych czy przyrodniczych.

Ojcowski Park Narodowy leży w południowej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej.
Jest on jednym z najmniejszych parków narodowych w naszym kraju. Jego powierzchnia wynosi 2145,62 ha. Mimo małej powierzchni znajduję się tam mnóstwo dóbr historycznych, kulturowych, przyrodniczych.

W parku tym jest wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia, m.in. Jaskinie Łokietka, Ciemna i Nietoperzowa. Najdłuższa z nich jest ta pierwsza. Gdzie całkowita długości korytarzy wynosi 320m. Wejście do niej mieści się w północnej części stoku Góry Hełmowej.
Kolejną jaskinię można znaleźć w masywie Góry Koronnej. Jest ona bardzo ciekawych miejsc archeologicznych w Polsce. Wszelkie wykopaliska prowadzone na terenie tej jaskini pokazały, że zamieszkiwały ją ludzie pierwotni.

Ponadto warto także odwiedzić Zamek Pieskowej Skale wybudowany dzięki Kazimierzowi Wielkiemu, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego czy też Kaplicę na Wodzie p. w. św. Józefa Rzemieślnika (Robotnika).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.