Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Oświęcim-podróż historyczna

0

Jeżeli już wybieramy się do Krakowa bądź okolic na wycieczkę to warto odwiedzić obóz koncentracyjny Aushwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Bardzo ważne miejsce ze względu na historię Polski jak i ważny dla Żydów.

Powstał on 1940 przez Niemców, był to największy obóz zagłady, gdzie znajdowała się miliony Polaków i Żydów, a większość z nich nie przeżyła. Tutaj przeprowadzano wiele eksperymentów na ludziach, każdy tutaj zamiast imienia miał numer seryjny. Miejsce mordu wielu Polaków, Żydów, Romów .

Aktualnie w miejscu tym jest muzeum, miejsce, które powinien odwiedzić każdy Polak czy każda osoba, która interesuję się dziejami II wojny światowej, miejsce do którego przyjeżdża bardzo wielu Żydów. Po muzeum oprowadzi przewodnik, który także opowie o historii obozu. Udostępnione dla zwiedzających jest większość bloków. Poza oczywistymi ruinami znajdują się tutaj przedmioty osobiste należące do więźniów, a także części ciała np. włosy. Miejsce, z którego wychodzi się z zadumą na temat tamtego tak ciężkiego okresu czasu dla wielu ludzi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.