Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Park miniatur w Kowarach – pomysł na wycieczkę

0

Podczas wycieczki szkolnej do Karpacza warto odwiedzić również park miniatur w Kowarach. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Co prawda nie oddają one kunsztu modelarzy, ale z pewnością zachęcają, by przyjrzeć się wszystkiemu z bliska. Miejsce jest również bardzo atrakcyjne dla dzieci i młodzieży. Poza tym opinie i oceny znalezione w sieci są bardzo jednomyślne, co powinno nas już upewnić, że czas spędzony w Kowarach nie będzie zmarnowany 🙂 (obrazek poniżej)

wycieczka Karpacz park miniatur Kowary
wycieczka Karpacz park miniatur Kowary

Park miniatur w Kowarach istnieje od 2003 roku. Wcześniej na tym terenie znajdowała się fabryka dywanów. Każdy z odwiedzających może zobaczyć tu wiele ciekawych budynków – zamków, pałaców, klasztorów, które były na terenie Dolnego Śląska.

Oczywiście to wszystko można obejrzeć w wersji miniatur. Budynki te są wykonane w skali 1:25. Na miejscu, w cenie biletu, po terenie oprowadzają animatorzy, którzy opowiadają historię regionu i zabytków. A to wszystko znajduję się na świeżym powietrzu. Warto odwiedzić to jakże ciekawe miejsce. Ta rozrywka przeznaczona jest dla każdego niezależnie od wieku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.