Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Szklarska Poręba -Huta szkła, wodospad Szklarki.

0

Szklarska Poręba to miasto, które leży w dolinie rzeki Kamiennej na wysokości 440-1471 m. n.p.m. W województwie dolnośląskim. Jest ona podzielona na Szklarską Porębę Dolną, Średnią, Górną. Powierzchnia wynosi 75,44 km2.
Szklarska Poręba, mimo że jest małym miastem, słynie z wielu atrakcji turystycznych. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, aktywnie można spędzić czas poprzez spacery, wspinaczki na góry. Koniecznie trzeba wejść na przepiękną Szrenicę.

Poza górami warto odwiedzić Leśną Hutę. Zapewne nie wszyscy wiedzą, ale w Szklarskiej Porębie są duże złoża kwarcu i mnóstwo drzewa, dlatego też miasto to od dawna związane jest ze szklarstwem. W hucie można zobaczyć jak powstają od początku różne rzeczy, są formowane barwione szkła, na własne oczy zaobserwować jak powstają niesamowite rzeczy ze szkła np. Wazony, figurki szklane, kieliszki a wszystko to wykonywane przy użyciu dawnych narzędzi.

Można też wybrać się na terenie Parku Narodowego – Wodospadu Szklarki. Niesamowity widok, szum potoku i relaks,  następnie kolejny wodospad Kamieńczyka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.