Uczeń Podróżnik
Podróże to nasza pasja.

Wadowice miasto Papieża – to warto zobaczyć

0

Wizyta w Wadowicach to doskonała okazja, by odwiedzić Dom Rodzinny Jana Pawła II. Wycieczkę można również połączyć z wizytą w Ojcowie, mam tutaj na myśli Ojcowski Park Narodowy.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach nie powstało od razu. Wiele lat trwała realizacja tego projektu. To tutaj na świat przyszedł nasz papież Karol Wojtyła. W 1984 roku donator – Fundacja Ryszarda Krauze – wykupił budynek, a wiele cudownych eksponatów na potrzeba ekspozycji dostarczył metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

Muzeum zostało zaprojektowane przez Pracownię Kłaput Project – za ten wspaniały projekt odpowiadają Barbara i Jarosław Kłaputowie. Osoby odwiedzające to miejsce podczas wycieczek na pewno dostrzegają niekonwencjonalne podejście oraz wyjątkowe spojrzenie na osobę Papieża. Taką wycieczkę do Wadowic, Krakowa i Wieliczki może zorganizować dla Państwa na przykład firma Piotrek Tour. Projekt podkreśla nauki Karola Wojtyły oraz jego przesłanie. Muzeum został otwarte dla zwiedzających w 2014 roku.

Wycieczkę do Ojcowa omawiam w osobnym wpisie, który znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.